• Radio Bravo

 • Bravo Smooth Jazz

 • Album Of the Week Lady Gaga & Bradley Cooper - A Star Is Born

  Lady Gaga & Bradley Cooper – A Star Is Born (Албум на неделата)

  Добредојдовте во Album Of The Week, кое издание ке го посветиме на еден албум односно soundtrack од еден филм. Тоа ретко ни се случува, но ретко се случува и да се појави еден така добар филм. Филмот се вика “A Star Is Born” инаку римејк на истоимениот филм од 1937-мата, музичко романтична драма ...

 • Album Na Nedelata The National - I Am Easy to Find

  The National – I Am Easy to Find (Албум на неделата)

  По „премиерата на синглот “Rylan“ во Премиера Хит на Радио Браво на 23-ти мај, како што ветивме, денес во емисијата Album Of The Week ќе ја слушате рецензијата на одбравме албумот I Am Easy to Find на американската рок група од Синсинати во Охајо – The National. The National започнала со ра...

 • Album Of The Week The Chemical Brothers - No Geography

  The Chemical Brothers – No Geography (Албум на неделата)

  Оваа издание на емисијата Album Of The Week ќе го посветиме на еден дует кој всушност е еден од најдолговечните британски денс состави досега, The Chemical Brothers и нивниот 9-ти по ред студиски албум наречен No Geography. Но, на почеток малку повеќе за нив. The Chemical Brothers се британско ел...

© Radio Bravo - Kumanovo