• Radio Bravo

 • Bravo Smooth Jazz

 • Album Of The Week White Lies - Five

  White Lies – Five (Албум на неделата)

  Добредојдовте во најновото издание на Album Of The Week, добредојдовте во уште една епизода во која ке преслушаме еден цел албум на некој светски познат музичар или група. Овој пат тоа ке бида група и тоа една англиска пост-панк група од Ealing, London, која најпрвин се викала Fear of Flying, а п...

 • Album Of The Week Morcheeba - Blaze Away

  Morcheeba – Blaze Away (Албум на неделата)

  Наш албум за оваа седмица е најновото студиско дело на британските првенци на трип хопот, групата Morcheeba под име “Blaze Away”. Morcheeba е формирана во средината на 90-тите години од минатиот век од браќата Paul и Ross Godfrey и пеачката Skye Edwards, првиот албум го издаваат во 19...

 • Album Of The Week Florence And The Machine - High As Hope

  Florence And The Machine – High As Hope (Албум на неделата)

  Добредојдовте во уште едно издание на Album of the week, кое го посветуваме на групата Florence and the Machine и нивниот албум High As Hope кој се појави на пазарот на 29 јуни 2018 година. На почеток како и секогаш, ајде да се запознаеме со Florence and the Machine. Инди рок група формирана во Л...

© Radio Bravo - Kumanovo