• Radio Bravo

 • Bravo Smooth Jazz

 • grupi-evrobasket-2021

  СПОРТСКИ ВЕСТИ – Тешка група за квалификациите за Евробаскет 2021

  Македонската кошаркарска репрезентација доби пеколно тешка група во квалификациите за Евробаскет 2021. Нашиот национален тим ќе биде дел од групата Б, каде за ривали ќе ги има селекциите на Русија, Италија и на Естонија. Станува збор за исклучително силни ривали, против кои ќе биде исклучително т...

 • Vardar Skopje

  ВАРДАРЕ, НЕ ТЕ ОСТАВАМЕ (Спортски вести)

  Македонците уште еднаш покажаа дека живеат за ракометот, затоа што приредија уште една фантастична прослава во име на Вардар, кој вторпат во својата историја стана европски првак. Плоштадот во главниот град пулсираше во ритамот на „црвено-црните“, срцата биеја како едно и заедно се славеше до пос...

 • Vardar EHF Sting

  Зошто регионот се радува на успехот на Вардар? (Спортски вести)

  По втор пат во три години, ракометарите на Вардар станаа прваци на Европа! Уште еднаш слави Македонија, уште едаш се случи чудо во Ланксес арената, уште еднаш гори Скопје, гори Македонија, а „старата дама“ се поклонува на Давид, кој во два дена двапати го победи Голијат! Вака порталот balkan-hand...

© Radio Bravo - Kumanovo