• Bravo FM

 • Bravo Relaxing

 • WC Bosko Kire

  Кире Лазаров со подршка за младите, Раул…одиме понатаму

  Македонската спортска и светската ракометна легенда, капитенот на нашиот национален тим, Кире Лазаров е најкорисниот играч по првата фаза на Светското првенство 2019 во Германија и Данска. Можеби Македонија не успеја да влезе во најдобрите 12 селекции на светот, но може да се гордееме на десниот ...

 • WC MKD ICE

  Сите едногласно: „Вечерва е да се биде или не“

  Последниот ден од првата фаза на Мундијалот во Германија и во Данска означува точно една недела од почетокот на шампионатот и на програмата се вкупно 12 дуели после кои ќе бидат формирани новите две групи на кои ќе дојде до пресметки за место во полуфиналето.  Од 18:00 часот против Исланд е натпр...

 • WC MKD ESP

  Македонија против светскиот првак, Шпанија

  Втората шанса за пласман во втората фаза на светското првенство, Македонија ја бара вечерва против актуелниот европски првак и главниот фаворит во групата Б во Минхен, Шпанија. Натпреварот се игра во вечерниот термин со почеток во 20:30 часот. Како и со Хрватска, така и со „фуријата“ бројките не ...

© Radio Bravo - Kumanovo